Zarząd

PREZES ZARZĄDU:

 

dr Tomek Ciesielski – Choreograf, performer i badacz tańca z Łodzi. Pracuje na przecięciu sztuki i nauki, łączy strategie choreograficzne z dyskursami i metodami naukowymi. Twórca prezentowanych międzynarodowo performansów, m. in.: Sense-action, Koszty kwalifikowane/Taniec, moja miłość, Idylluzja, Karaoke. W latach 2011-2016 tancerz w nagradzanym zespole Granhøj Dans (spektakle Men&Mahler i Rite of Spring Extended w reżyserii Palle Granhøja). Współpracował także m in. z Robem Haydenem, Tomaszem Rodowiczem, Natalią Korczakowską, Mikołajem Mikołajczykiem, Wojtkiem Mochniejem, Liwią Bargieł oraz Anną Piotrowską.

 


 

CZŁONKOWIE ZARZĄDU:

 

PAWEŁ URBANOWICZ – Urodzony w Suwałkach, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Członek Stowarzyszenia Aktywności Społeczno-Artystycznej “Nie Po Drodze”, Living Space Theatre oraz Vagabond Physical Collective. Współpracował m.in. z Ineke Dubois (Codarts University for the Arts w Rotterdamie, Holandia), Jerzym Stuhrem, Edanem Gorlickim, Brianem Michaelsem (w Folkwang University of the Arts w Essen, Niemcy), Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, Maciejem Gorczyńskim, Wojciechem Mochniejem (W & M Physical Theatre in Calgary, Kanada). Jako tancerz kształcił się głównie w Polskiej Technice Tańca Współczesnego Jacka Łumińskiego, lecz jego alfabet ruchowy silnie bazuje również na technice Limona, Obstruction Technique, Floor Work i Dynamic Phrasing Macieja Kuźmińskiego czy Fighting Monkey Jozefa Frucka. Jako aktor i reżyser korzysta głównie z doświadczenia zdobytego podczas wieloletniej współpracy z Janem Peszkiem. Podczas tworzenia kreacji scenicznych bazuje na technikach aktorskich Michaiła Czechowa oraz zasadach kompozycji teatru instrumentalnego Bogusława Schaeffera.

 


fot. WILK

 

NATALIA 'SARNA’ KLADZIWA – tancerka, choreograf, pedagog tańca, z wielkim zaangażowaniem zajmuje się tańcem od dwudziestu lat. Występowała na wielu polskich scenach, a także w Niemczech, Austrii, Grecji i Korei Południowej. Absolwentka Prywatnej Szkoły Baletowej im. M. M. Szewczenko w Gliwicach oraz Anton Bruckner Privatuniversität w Linz, w Austrii (kierunek taniec współczesny i pedagogika tańca). Przez 12 lat, tancerka zespołu Teatr Wyobraźni z Zabrza. Członkini street-dance’owej ekipy Ślunski Azyl, wielokrotnie nagradzanej na zawodach, znanej z polskiej edycji programu Got to Dance (2013) . Następnie tancerka łódzkiej grupy KIJO, z którą wystąpiła m.in. w projekcie KISZ w ramach Dotknij Teatru (2015). Wraz z Anna Achimowicz Dance Company wystąpiła w Architecture du Corps na Take Festival (2016) w Wiedniu oraz z zespołem muzycznym COSOVEL, podczas koncertów na Zandari Festa i Mu:con w Seulu. Dzięki otrzymaniu stypendium wzięła udział w kreacji Anton’a Lachky- Speede Puzzle na festiwalu One Small Step na Korfu (2017). Współpracowała z zespołem Art Movement Marcina Mrozińskiego (2018-2019).  Założycielka i choreograf grupy Zokinazoli, organizatorka licznych warsztatów tańca. Certyfikuje się kilkudziesięcioma dyplomami uczestnictwa w festiwalach, konkursach i warsztatach w Polsce i za granicą. Od trzynastu lat uczy, tworzy choreografie i zaraża pasją dzieci, młodzież i dorosłych jednocześnie dbając o swój rozwój taneczny i duchowy. Eksperymentatorka, podróżniczka, nonkonformistka, miłośniczka zwierząt, muzyki elektronicznej i kuchni wegetariańskiej.

 


fot. Bartosz Kruk
Skip to content